نمک صنعتی چیست و چه کاربرد هایی دارد؟

نمک صنعتی چیست

نمک صنعتی یکی از پر کاربرد های منابعی است که در بسیاری از صنایع مورد استفاده قرار می گیرد.

در مطالب قبلی به مقایسه نمک خوراکی با نمک صنعتی پرداختیم. در ادامه همراه ما باشید تا اطلاعات بیشتری در این زمینه به دست آورید.

نمک صنعتی چیست ؟

از آنجا که نمک کاربردهای گسترده ای دارد، صنعت نمک به مرور زمان رقابتی تر شد. این امر تولیدکنندگان و مصرف کنندگان را به طور یکسان تشویق می کند تا رقابتی ترین کاربرد نمک صنعتی را تعیین کنند.

کاربرد نمک صنعتی چیست

اما نمک صنعتی چیست و در صنایع امروزی چه نقشی دارد؟ در صنعت نفت از نمک برای افزایش تراکم گل و خاک استفاده می شود که باعث ایجاد دکل حفاری ایمن تر و کارآمدتر می شود. اگرچه نمک زیادی در حفاری های ساحلی مورد استفاده قرار نمی گیرد، برای تسهیل حفاری در زمین مقدار زیادی نمک لازم است. شرکت های داروسازی همچنین در فرآیند ساخت کپسول و همچنین تولید محلول های نمکی که کاربردهای ثانویه گسترده ای دارند، از نمک استفاده می کنند. محلولهای شور نه تنها برای محلول تماسی، بلکه کاربرد های دیگری نیز دارند.

 مصرف نمک توسط شرکتهای پزشکی و دارویی درصد زیادی از کل نمک صنعتی ملی را تشکیل می دهد.

البته، بیشتر نمک صنعتی جهان برای ریختن در جاده ها و ایجاد سطح رانندگی ایمن تراستفاده می شود و نه تنها برای مردم بلکه برای مصارف دولتی نیز استفاده می شود. شصت تا هشتاد درصد از نمک در جهان معدنی برای بهبود ایمنی در حمل و نقل عمومی در یک ظرفیت یا ظرفیت دیگر استفاده می شود، اما معمولاً برای کاهش نقطه انجماد برف و یخ استفاده می شود.

نمک اغلب در جاده ها قبل از هوای مه گرفته پخش می شود و به یک لایه سطحی از آب نمک امکان محافظت بیشتر در برابر یخ زدگی را می دهد.

نمک یک عنصر حیاتی  است که در بسیاری از فرایندهای صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد. بیش از نیمی از کل محصولات شیمیایی در مرحله ای از تولید خود به نمک تکیه می کنند. نمک در ساخت شیشه، کاغذ، پلاستیک، لاستیک، منسوجات، رنگها، چرم، آرایشی و دارویی استفاده می شود.

نمک

آشنایی با انواع نمک صنعتی

این مجموعه انتخاب گسترده ای از نمک ها را برای استفاده در فرآیندهای تولیدی و صنایع ارائه می دهد.

نمک آسیاب صنعتی

نمک صنعتی آسیابی یک کلرید سدیم کریستالی سفید است که توسط تبخیر خورشیدی از آب نمک تولید می شود. در نظر گرفته شده برای استفاده در طیف گسترده ای از کاربردها، از جمله مواد شوینده تولیدی، رنگرزی نساجی، محصولات رزین و سایر فرایندهای شیمیایی مورد استفاده قرار می گیرد.

نمک خورشیدی کیلین خشک

نمک خورشیدی کیلین خشک برای انواع کاربردهای صنعتی در نظر گرفته شده است. آنها در پنهان کاری، تصفیه آب و برف و یخ از بین رفته اند. در چهار اندازه صفحه نمایش، ریز و درشت، متوسط ​​، درشت و فوق العاده در دسترس است.

نمک های گرانول فله

این نمک ها برای انواع کاربردهای صنعتی از جمله موارد زیر توصیه می شود:

 • ساخت مواد شیمیایی
 • پردازش نساجی
 • ذوب فلزی
 • تولید چرم
 • تولید کاغذ و پالپ
 • تبادل یونی تهویه آب
 • ساخت آب نمک

نمک فله خرد شده درشت پردازش شده

این محصول نمک کلرید سدیم دارای پرده درشت است که با تبخیر خورشیدی تبلور می یابد. نمک متبلور برای از بین بردن ناخالصی های سطح و از رطوبت اضافی شسته می شود. این محصول مطابق با ASTM D632، نوع 1، درجه 1، نمکی در نظر گرفته شده برای عملیات راه سازی جاده است.

این نمک فقط برای استفاده های صنعتی در نظر گرفته شده اند.

 • تصفیه آب
 • برف و یخ زدایی

راه های خرید نمک صنعتی چیست

برای خرید نمک صنعتی با کارشناسان ما در نمک پاینده با شماره های 02334208364 و  02334208363 و 02334208304 تماس باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × یک =

   خانهبیمهارتباط با ماتماس